+10
1 year ago
Mathematics
High School
Answer:
3 pairs of shirts and one pair of pants
Step-by-step explanation:
$65-$25(for pants)=$40
$40/$11(how much one shirt cost)=3
Forgot your password?
Don't have an account? Sign up!
or go back to login page
Answer:
3 pairs of shirts and one pair of pants
Step-by-step explanation:
$65-$25(for pants)=$40
$40/$11(how much one shirt cost)=3